Аграрний ринок у 2021 році

Аграрний ринок України — це сполучення фінансових, товарообмінних та грошових зв’язків, які виникають між сільськогосподарськими об’єктами та іншими суб’єктами господарчої діяльності. Агропродовольчий ринок працює задля виконання наступних цілей:

  1. виробництво продовольчого товару сільськогосподарським виробником та просування продукції до кінцевого споживача;
  2. задля здорової конкуренції обмін ціновими пропозиціями між виробниками та споживачами; ціль — з’ясування платіжних можливостей цільової аудиторії та визначення ринкової вартості.

Базову інфраструктуру аграрного ринку формують біржовий ринок сільськогосподарських товарів, оптові точки та роздрібні ринки відповідної продукції, регіональні аграрно-маркетингові компанії, аукціони, мережа збуту, ярмарки та виставки сільського господарства.

Прогнози на 2021 рік

Нагадаємо, що задля отримання кредиту МВФ, зближення України та ЄС однією з головних вимог було прийняття закону про землю.Головний проект на поточний рік полягає у майбутньому формуванні ринку землі за договорами емфітевзису.

Емфітевзис — це довготривале, відчужуване та отримане у спадок речове право на сторонню власність, що надає у користування чужу земельну ділянку для сільськогосподарських робіт. В обов’язковому порядку сільськогосподарські землі необхідно використовувати з метою отримання плодів та доходів, ефективно розподіляючи та використовуючи ділянку.

Згідно з прогнозом, запуск ринку землі від першого липня поточного року відбудеться виключно на базі договорів емфітевзису. Навіть більше, за думкою секретаря Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Івана Чайківського, масової закупівлі землі «з нуля» не очікується. Думка базується на основі нещодавно прийнятого закону 552-IX.

За думкою Народного депутата України, у 2021 році здійснити купівлю чи продаж землі буде не так просто. Більше того число охочих здійснити подібні операції очікується невеликим.Для ринку землі 2021 рік стане максимально легалізованим та покине тіньові схеми. На початку року подібні дії спровокують деяку хвилю операцій з купівлі-продажу землі.

На сьогодні Євросоюз очікує від парламенту України прийняття низки земельних законів: організація незалежного Фонду часткового кредитування, децентралізація електронного аукціону та землеустрою.

Детальна інформація про ринки України ви знайдете на aeaep.com.ua

Вам также может понравиться

About the Author: cion