Юридичні аспекти реконструкції будівель

Мабуть, у кожного власника нерухомості: будівлі, споруди приміщення, рано чи пізно виникає бажання або необхідність розширити об’єкт, перебудувати, зробити додатковий поверх, або підземну парковку, одним словом провести реконструкцію своєї нерухомості.

Однак складно навіть уявити: як багато власників, не замислюючись, реконструюють свої об’єкти без отримання на це необхідних дозволів, а потім стикаються з проблемою реєстрації права власності на реконструйований об’єкт. Що таке реконструкція і як її потрібно робити, щоб захистити себе від можливих проблем з оформленням права власності? Відповіді на ці та інші питання ви знайдете в цій статті. Як правило, власники таких об’єктів, економлять час і гроші на отримання дозвільних документів на реконструкцію. Вони розраховують, що раз нерухомість — це їхня власність, то і погоджувати з кимось перебудову об’єкта не має особливого сенсу. 

Але так думають вони до тих пір, поки не вирішать здійснити операцію з перебудованим об’єктом, наприклад, закласти для отримання кредиту в банку або терміново продати. І тут з’ясовується, що розпорядитися вони можуть тільки тією частиною об’єкта, на яку є правовстановлюючі документи, а різні прибудови, надбудови до будівлі предметом угоди бути не можуть. Ще гірше якщо в результаті серйозної реконструкції початковий об’єкт нерухомості втрачає всі свої характеристики і фактично перестає існувати, тоді вся будівля буде розглядатися як самовільне будівництво, якою в принципі ніяк не можна розпорядитися. У таких ситуаціях власникам доведеться в судовому порядку доводити свої права на реконструйовані об’єкти. Щоб такі випадки виникали рідше, слід все-таки намагатися враховувати вимоги чинного законодавства до проведення реконструкції будівель.

Що таке реконструкція об’єкта нерухомості

Відповідно до чинного законодавства реконструкція — це зміна параметрів об’єктів капітального будівництва, їх частин (висоти, кількості поверхів, площі, показників виробничої потужності, обсягу) і якості інженерно-технічного забезпечення. Досить часто реконструкцію об’єкта плутають з переплануванням приміщень, останню оформити набагато простіше. Незважаючи на те, що і реконструкція і перепланування пов’язані зі зміною площі об’єкта, вони все ж мають серйозні відмінності. Щоб отримати більш повну інформацію, необхідно перейти на веб-сайт.

Якщо нежитловий об’єкт піддається переплануванню, то це стосується зміни внутрішньої конфігурації приміщень (знесення перегородок і зведення нових) без виходу за межі кордонів об’єкта. Перепланування, як правило, пов’язане з незначною зміною площі об’єкта. Реконструкція пов’язана, перш за все, зі зміною кордонів об’єкта, частіше в бік його збільшення: зведення прибудов, додаткових поверхів, тамбурів. Або може проводиться в межах кордонів об’єкта, але в результаті такої реконструкції змінюється призначення об’єкта, наприклад складське приміщення за рахунок пристрою всередині нього другого рівня і підключення до додаткових інженерних потужностей переобладнано під офісне.

Якщо проводиться тільки внутрішнє перепланування в нежитлових приміщеннях, то не потрібно проходження тієї складної процедури, яка необхідна для здійснення реконструкції. Для проведення реконструкції містобудівним законодавством встановлена  певна процедура, етапи якої коротко можна викласти таким чином:

  1. Проведення інженерних вишукувань. Виконуються тільки організацією або особою, яка має відповідну ліцензію.
  2. Збір технічних умов. Здійснюється в разі, якщо реконструкцію неможливо забезпечити без додаткового підключення об’єкта до мереж інженерно-технічного забезпечення.

Розробка проектної документації, і її експертиза в встановлених законом випадках. Виконується тільки організацією або особою, яка має відповідну ліцензію.

Вам также может понравиться

About the Author: cion